Герсон 20,87 H Сончеви метални светилници
Неодамнешно

Герсон 20,87 H Сончеви метални светилници

DEN 2.33

Достапно на барање

Фатете ја енергијата и убавината на сонцето со овој соларен напојуван метал светилник во вашата градина. Стоејќи 21-инчи висок, ќе се кули над ниски цвеќиња и ќе се истакне повисоки со светло сина или зелена нијанса, нелиминирана од LED светло што ќе се појави како што заминува сонцето. Детална метална работа, дајте му на овој градинарски декор со автентичен изглед со цврста основа, жица и жица и испреплетен врв. Овие светилници ќе направат елегантен додаток на вашиот наутички декор кој стои сам, или ќе осветли групирање во текот на ноќта на задоволство на пријателите и соседите. -Шарен градинарски акцент, овој 7,1-инчен дијаметар-по-21-инчен висок рустикален светилник е соларен за да ја осветли вашата градина или внатрешен двор-оваа наутичка карактеристика се напојува од соларен колекционер со 1 AA NI-CD соларна соларна батерија за долга Lifeивотот и е вклучен - Светло зелената нијанса се создава со LED светло во соларниот колекционерски диск - овој светилник е изработен од метал и жица со рустикален финиш и зелен ПВЦ филм внатрешно тело што овозможува шарено осветлување - погодно за употреба на отворено , или во затворен простор со 1 стандардна батерија АА.

Повеќе детали

Избор на купувачи