Нана твое бесконечност Мајка и дете женско ѓердан 1- камен w adj. Синџир-жолто злато позлатено
Неодамнешно

Нана твое бесконечност Мајка и дете женско ѓердан 1- камен w adj. Синџир-жолто злато позлатено

DEN 1.33

Достапно на барање

Овој прекрасен приврзок „Твоја бесконечна“ мајка и дете, за да му покаже на мајка си или специјалната дама во животот ќе бидеш нејзин засекогаш инфинит, е изработен од стерлинг сребро со ваш избор на платина позлатена, жолто или розово злато. Може да се направи со симулирани камења од 1 до 12 круг, плус симулирана родна камења на мајката во центарот. Децата камења мерат 3,0мм секој и мерка на каменот на мајката 5,5 мм. Приврзокот има тркалезно чисто брилијантност цирконија постави дипломирани околу приврзокот поставен во форма на круша и внатре има знак за бесконечност. Чистата мерка на цирконија од чиста брилијантност : 4-2мм, 2-1,75мм, 2-1,5мм, 4-.3мм. Приврзокот е висок 34,5 мм, широк 16,3 мм и дебелина од 5,8 мм. Погледнете ја сликата CAD на оваа листа за повеќе информации. Овој приврзок вклучува ланец за прилагодување на кутии од 1,00мм 22, за да можете да ја носите во која било должина до 22 “. Направете ја да се чувствува посебна оваа празнична сезона и покажете haто колку се грижите за неа со овој неверојатен подарок!. Бродови во рок од 24-48 часа од кога е примена нарачката. Platinum позлатен сребрен сребрен ѓердан на вашиот бесконечност Мајка доаѓа со ваш избор од 1 до 12 кружни симулирани родилни камења плус родилка на мајката во центарот. Камените за раѓање се опкружени со чисти брилијантни камења со акцент на цирконија. Приврзокот е висок 34,5 мм, широк 16,3 мм и дебелина од 5,8 мм. Motherубовта на мајката е опишана како „бесконечна“. Ѓерданот на оваа мајка од нашата колекција за семејни накит ја слави оваа loveубов . Прилагодете : Ве молиме, користете го жолтото јазиче за целосно да го прилагодите овој приврзок. Внесете го посакуваниот месец на раѓање за секој простор, обележан во мапата за приврзоци на сликата. Ако внесете помалку од 12 години на раѓање, тогаш остатокот од камењата ќе биде чиста брилијантна цирконија. Погледнете ја сликата за референца. За пр. : Само 8 години на раѓање, другите 4 камења ќе бидат чиста брилијантна цирконија. Накит за роденден за жени/ѓердани за жени/ѓердан/ѓердан на Нана/Семејно ѓердан . Семејно наследство : Прославете ја специјалната жена во вашиот живот со семејна наследство што може да се пренесе од генерација на генерација! Детските камења мерат 3,0 мм секој и каменот на мајката мери 5,5 мм (0,75 изглед на карат). Оваа камена ѓердани за приврзоци за жени има тркалезно чисто брилијантност цирконија камења, кои се дипломираат околу центарот на камен. Кубната цирконија количина и мерења : 4-2мм, 2-1,75мм, 2-1,5мм, 4-0,3мм . прилагодлив ланец на кутии со јастог од јастог : ланецот е направен од цврсто сребро позлатен по ваш избор на родиум, жолта боја или розово злато. Јастог од јастог ќе го задржи цврсто и ќе го чува безбедно без да се грижите дека ќе го изгуби. Синџирот е дебел од 1,00 мм и е прилагодлив до 22 ". Овој семеен ѓердан, ѓердан на Нана е задолжително. Покажете ја колку се грижите за неа со овој неверојатни ѓердан мајки со родилни камења. МОМ ѓердан со родени камења, камени ѓердани, ѓердан од баба, баба ѓердан w/ родилни камења. Nectон ѓердан Семејно ѓердан Семејно дрво ѓердан го прави накитот на мајките многу популарно. Септември септември ѓердан од родил Подароци. Мајка и дете раѓање камења од камен приврзок ѓердан се кога ги имате мајчиниот камен и детето на децата во истиот персонализиран ѓердан за мама. Mom ѓердан со родени камења.

Повеќе детали

Избор на купувачи