РОСАРИВИ ЛЕД Висечка Светилка СО Соларна Енергија Ветер Ѕвонче Керозин Шише Во Облик На Ветер Ѕвонче Стринг Светла За Двор Двор Градина
Неодамнешно

РОСАРИВИ ЛЕД Висечка Светилка СО Соларна Енергија Ветер Ѕвонче Керозин Шише Во Облик На Ветер Ѕвонче Стринг Светла За Двор Двор

DEN 191.68

Достапно на барање

Опис Земете го нашиот ветер ѕвонче светлина дома, прекрасната форма ќе го направи вашиот дом повеќе слатка и привлечна. Ја апсорбира енергијата на сонцето во текот на денот за да свети тивко во темнина со чувствителен сензор. Може да биде лесно од дрвја, огради, двор, градина, итн. Тоа е дефинитивно светло на самото место во секоја пригода. за градина, двор, двор итн. Карактеристики-Боја : Црна. - Материјал : Пластика. - Големина : Околу 12,5 х 12,5 х 70см. - Тип на извор на светлина : лер-класа За Заштита : ИП55. - Водоотпорната функција е само за дожд и влага, ве молиме не ја натопувајте долго во вода. - Бидејќи ефикасноста на конверзија на соларниот панел е под влијание на интензитетот на светлината, времетраењето на низата на светилката ќе варира во зависност од временските услови, сезонските промени, географската локација и други фактори. - Соларната светилка мора да биде инсталирана во областа на целосно осветлување без никаква опструкција. - Вклучете го прекинувачот за полнење на сонце. - Одличен подарок за вашето семејство, пријатели, соседи, колеги, деловни партнери и така натаму. Вклучен пакет : 1 х ВОДООТПОРНА функција НА Висечка Светилка СО Соларна Енергија е само за дожд и влага, ве молиме не ја натопувајте долго во вода. Бидејќи ефикасноста на конверзијата на соларниот панел е под влијание на интензитетот на светлината, времетраењето на низата на светилката ќе варира во зависност од временските услови, сезонските промени, географската локација и други фактори. Соларната светилка мора да биде инсталирана во областа на целосно осветлување без никаква опструкција. Вклучете го прекинувачот за полнење на сонце. Одличен подарок за вашето семејство, пријатели, соседи, колеги, деловни партнери и така натаму.

Повеќе детали

Избор на купувачи