Познатиот сос од крило на Сиберг, Флорит Оз
Неодамнешно

Познатиот сос од крило на Сиберг, Флорит Оз

DEN 2.33

Достапно на барање

Додадете опиен вкус на вашите јадења од живина со познатиот сос од крило на Сиберг. Овој традиционален лек на Сент Луис е за разлика од кој било друг. Има дополнителен удар со затегнат залак кој е неодолив, подобрувајќи го вкусот на пилешкото. Неговата богата текстура ќе ја премачкува надворешната страна на месото додека готви. Послужете малку дополнително на страната како сос за натопување. Овој сос од жешки крилја е идеален за скара за добитници за викенди, забави за задникот и секојдневни оброци. Исто така е популарно кога подготвувате чинија со крилја како мезе. Овој рецепт за потписи е малку калории и малку јаглехидрати. Зачувај на неколку шишиња од 16 мл. Познатиот сос од крило на Сиберг : Сос од крилниот сос на Сиберг има уникатен вкус. Разноврсна. Низок холестерол. Ниски јаглехидрати. Ниска заситена маст. 16 fl oz шише.

Повеќе детали

Избор на купувачи