Трговска марка ликовна уметност „Споменик долина Потер“ платно уметност од Питер Потер
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Споменик долина Потер“ платно уметност од Питер Потер

DEN 1530.08

Достапно на барање

Уметник : Питер Потерсјубјект : Пејзаж Апестил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има планински кањон пејзаж што ја пополнува рамката. Истакнати бои : вино, бело, кафеаво, портокалово, сиво, тен, розов, црн Питер Потер е роден во Германија и започна да слика на 9 -годишна возраст. Тој го открил својот интерес за графички уметнички дела, особено американска уметност, додека студирал 4 години на уметнички и дизајн колеџ. Работел во неколку рекламни агенции и многу години патувал низ Северна Америка, земајќи дома илјадници впечатоци инспирирајќи го за неговите уметнички дела. Неговите техники биле под влијание на сликари како Винсент Ван Гог, Салвадор Дали и Едвард Хопер, а исто така и од фотографиите и постерите на списанието „Национално географ“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Пејзаж на планински кањон што ја исполнува рамката.

Повеќе детали

Избор на купувачи