Активна маица за кратки ракави на Машки и големи мажи, со големина 3XL, до големина 3XL
Неодамнешно

Активна маица за кратки ракави на Машки и големи мажи, со големина 3XL, до големина 3XL

DEN 255.84

Достапно на барање

Оваа маица за изведба на мажите од Расел испорачува удобност и стил за да одговара на вашиот активен животен стил. Оваа маица со кратки ракави ја карактеризира технологијата DRI-Power 360 за влага за да се задржи суво и Intellifresh за целодневна заштита на мирис. Рефлективните ленти на овој краток ракав се совршени за оние рано утрински часови, доцно-венежни работи и помагаат да ве одржат видливи во услови на слаба осветленост. Материјал : 67% полиестер/33% рециклиран полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Големина : Моделот е 6’1 ”и носи големина M. Fit : Active Fit. Затворање : стил на пуловер. Ракави : кратки ракави. Ockебови : Ништо. Карактеристики на перформансите : DRI-Power 360 технологија за влага; Intellifresh ™ Заштита од целодневна мирис; рефлексивни ленти. Активна маица за мажи од Расел.

Повеќе детали

Избор на купувачи