Raybestos 6045R Професионална Одделение Диск Сопирачка Роторот Одговара изберете: 1975-ФОРД ГРАНАДА, 1975-МЕРКУР МОНАРХ
Неодамнешно

Raybestos 6045R Професионална Одделение Диск Сопирачка Роторот Одговара изберете: 1975-ФОРД ГРАНАДА, 1975-МЕРКУР МОНАРХ

DEN 0.33

Достапно на барање

Рејбестос е светски познат во автомобилскиот резервен пазар како водечки производител на делови за сопирачки. Производите вклучуваат триење, ротори, тапани, дебеломер, склопови на центри и хидраулика, совпаѓања или надминува ое форма, вклопување и функција. Секој производ е опширно тестиран за да се осигура дека добивате висококвалитетен и сигурен производ. Роторите На Диск Сопирачките рејбестос се дизајнирани да обезбедат одлично сопирање. Овие ротори имаат напредна технолошка металургија која нуди долготрајна издржливост. Тие се поставени на центарот на тркалата и обезбедуваат брилијантна стабилност на возилото. Тие се отпорни на корозија и обезбедуваат лесна инсталација. Изберете Го Роторот Raybestos Што Е Соодветен за Вас Без оглед на марката и моделот на вашето возило, имате неколку опции при изборот на ротори Raybestos. Сите ротори На Raybestos имаат СТАНДАРДИ за цврстина и издржливост во согласност СО SAE, со тесни странични истекувања и варијации на минимална дебелина, така што знаете без оглед на роторот што ќе го изберете дека добивате конзистентен, предвидлив и безбеден производ. Рејбестос Професионално Одделениеовој ротор со целосна покриеност обезбедува најкомплетна линија на ротори специфични за апликацијата на пазарот, која опфаќа 99. 8% од увозот и домашните автомобили, лесни камиони и Теренци. Ненасочната завршница на земјата значи дека е подготвена да се инсталира веднаш надвор од кутијата. Професионалната Оценка е идеална за секојдневни ситуации при возење и вклучува многу апликации за решавање проблеми. Професионална Оценка е исто така достапна Во полициски и средни апликации. Рејбестос Напредна ТехнологијаОбезбедува најдобро решение за бучава што ги исполнува или надминува очекувањата НА ОЕ за да обезбеди најдобри перформанси и издржливост во класата. Црниот слој за фузија дава чист, завршен изглед, додека пеглата специфична за апликацијата ја потиснува бучавата и ги одржува сопирачките ладни. Свртената завршница ја минимизира бучавата и ја подобрува реакцијата и е подготвена за инсталација веднаш надвор од кутијата. Напредната Технологија е идеална за тешки должности, возен парк, ентузијаст и возила со високи перформанси. Рејбестос Р-300крајната надградба, серијата Р-300 се одликува со дизајн На слот За С-Жлеб што го максимизира контактот од рампа до ротор за посилен залак, помазно сопирање и зголемен век на траење на подлогата. Црна фузија слој дава чист, завршен изглед, додека сивата фузија слој може да издржи 300 часа изложеност на солена вода и ја намалува ' рѓата за оптимален проток на воздух и ладење. Ненасочната ротација значи дека може да се користи на сите четири агли на возилото. Р-300 е дизајниран за возила со високи перформанси, работни камиони, флоти и семејни возила со можности за влечење. Р-Линиските Ротори го исполнуваат стандардот САЕ за цврстина на истегнување, обезбедувајќи структурен интегритет и максимален век на траење. Ненасочната завршница на земјата ви дава производ кој е подготвен да се инсталира веднаш надвор од кутијата. Нашите Р-Линија Ротори се мелница избалансиран и 100 проценти потврдени. Одговара Изберете : 1975-1979 ФОРД ГРАНАДА 1975-1979 МЕРКУР МОНАРХ 1977-1980 ЛИНКОЛН ВЕРСАЈ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Повеќе детали

Избор на купувачи