Обновени Dell Aurienware Aurora R Игри Десктоп
Неодамнешно

Обновени Dell Aurienware Aurora R Игри Десктоп

DEN 4784.00

Достапно на барање

Производителот Реновиран Од Дел. Некои од компонентите можеби се надградени потоа за да го доведат компјутерот до рекламираните спецификации. Овие единици се загарантирани да бидат како нови и да доаѓаат со 1 Година Гаранција За Домашна Услуга Директно Од Dellports & Slots(2x) Тип-USB 3.2 Gen 1 Портстип-USB 3.2 Gen 1 Пристаништа со Powershare Technologytype-C USB 3.2 Gen 1 Порта со Powershare технологија слушалки/Линија Out Microphone/Линија In Rear Ports 6. SPDIF Дигитален Излез (Coax) SPDIF Дигитален Излез (TOSLINK) RJ-45 Убиец E3100 G Gigabit Ethernet(6x) Тип-USB 2.0 Портстип-C USB 3.2 Gen 2 со powershare технологија (до 15w)Тип-USB 3.2 Gen 2sd Опкружувачки Излез Micround Outmicrophone Innline Out(3x) Тип-USB 3.2 Gen 1 Заден Опкружувачки Излезен Центар/Излез на сабвуфер КАРАКТЕРИСТИКИ И ДИЗАЈНДИМЕНЗИИ И тежина1. Висина : 18,9 " (481,6 мм) 2. Ширина : 8.771 " (222,8 мм) 3. Должина : 17" (431,9 мм) Волумен : 33,8 Л Максимална Тежина : 39,2 фунти. (17,8 кг) *Windows 11 сѐ уште не е тука", но ќе дојде подоцна оваа година. Бесплатна надградба На Виндоус 11 кога е достапна.* Дознајте Повеќе Оперативен Систем Достапен Со Windows 10 Home Или Windows 10 Pro : Срушете ги границите и потопете се во играта со графика пореална од кога било досега благодарение на можностите за скалирање со повеќе нишки на новиот API Direct X 12.КОМАНДЕН Центар ЗА ВОНЗЕМЈАНИ Командниот Центар За Вонземјани постојано се ажурира. Нашата најнова верзија сега вклучува карактеристики конкретно посакувани од гејмерската заедница со автоматски подесени профили на игри, нов ОДГОВОРЕН ИНТЕРФЕЈС, интуитивни опции за оверклокување и целосно нови поставки За Alien FX.НЕВЕРОЈАТНО ИЗВОНРЕДНО. НАМЕРНО ГЕНИЈАЛНО.Секој детал од легендарната Борбена станица За Вонземјани е дизајниран да ги зголеми и возбуди вашите сетила за најимпресивните можни искуства за игри. Тоа е причината зошто секој клик, притиснете, звук и рамка работат заедно за да ве однесе подлабоко во играта отколку што некогаш сте замислиле. ПОБЕДИ НА ПРО-НИВО оружје по избор : Aurienware Aurora е официјален компјутер по избор за играчите и персоналот На Тимската Течност. Можете да ја најдете Поларната Светлина што ја напојува целата игра, преноси во живо и создавање содржини во Двата Објекти за Обука На Вонземјани лоцирани во лос Анџелес, САД и Утрехт, Холандија.Школувајте се : Аурора Аурора доаѓа во училницата благодарение на иницијативата еспорт ЗА ЕДУ која им овозможува на универзитетите низ Соединетите држави да развијат свои програми за е-спорт користејќи бескомпромисна опрема.ПЕРФОРМАНСИ ШТО СЕ ИЗДИГНУВААТ Подалеку Од Технологијата Убиец : Никогаш Не пропуштајтеatам со интегрирани мрежни решенија Како Што Се Ethernet LAN Убиец 3100 G И опционален Убиец" Doubleshot pro технологија која ги испраќа вашите сигнали за поврзување во турбо-поттик кога убиецот е веќе овозможен. Аурора Р12, исто така, нуди нова опционална надградба На Безжичната и Bluetooth wi-Fi 6 AX1650i (2x2) 802.11 секира безжична и Bluetooth 5.1 за подобрена поврзаност.Побарајте повеќе : Искусете ја работната површина што обезбедува неверојатно брзо време на оптоварување со поддршка до 4 ТБ вкупен простор за складирање со комбо опција која содржи PCIe NVMe SSDs и хард диск ОД 7200 ВРТЕЖИ во МИНУТА. Останете поврзани со вкупно 15 USB порти, Дигитални Аудио Надвор, Безжични и Жични технологии. Дел Алиенвер Аурора Р12 Десктоп Лунарна Светлина. i7 i7 - 11700f Осум-Јадрен Процесор 2.5 GHz (4.9 GHz Со Турбо Поттик). 1 TB HDD + 512 GB SSD Хард Диск & 8gb RAM Меморија. Nvidia Ge Force RTX 3080 Ти Графичка Картичка. Вклучени Безжични Wifi И Bluetooth, Тастатура и глувче. Прозорци 10 Дома.

Повеќе детали

Избор на купувачи