Адаптивен Брз Ѕид Адаптер Микро USB Полнач ЗА LG G Stylo Во Комплет Со Урбан Микро USB Кабел кабел 10ft Комплет За Супер Брзо Полнење-Бело
Неодамнешно

Адаптивен Брз Ѕид Адаптер Микро USB Полнач ЗА LG G Stylo Во Комплет Со Урбан Микро USB Кабел кабел 10ft Комплет За Супер Брзо

DEN 1.00

Достапно на барање

"ОРИГИНАЛЕН ОЕМ АДАПТИВЕН БРЗ ПОЛНАЧ и УРБАНКС МИКРО USB КАБЕЛ ЗА ПОДАТОЦИ. Што Е Адаптивно Брзо Полнење за Технологијата?. ""Оваа технологија му овозможува на паметниот телефон да користи поголем капацитет за полнење, поради што уредите можат да полнат до 50% побрзо."". Дали треба да се грижам дека полначот ќе се загрее додека се полни?. ""Целта НА оваа ТЕХНОЛОГИЈА АФЦ е телефонот да се полни побрзо до процент од 50 до 60 проценти. За време на полнењето, телефонот може да стане многу жежок. Ќе се олади по 60% од батериите. Затоа, АФЦ всушност не се користи за целосно полнење на уредот."". Дали AFC Технологијата е компатибилна со сите уреди?. ""АФЦ работи само со уреди кои ја поддржуваат оваа технологија. Ова важи и ЗА USB полначи и кабли, кои исто така треба да поддржуваат AFC. Повеќето модели ја поддржуваат оваа технологија бидејќи користат Брзо Полнење Qualcomm, најчестиот производител НА AFC."". Адаптивен Брз Полнач. Брзо Полнење. Наполнете го телефонот 50% побрзо користејќи ја технологијата За Брзо Адаптивно полнење На Самсунг. Тие Се Тестираат. Целиот комплет за брз полнач е тестиран за да се обезбедат безбедни и сигурни перформанси. Технички Спецификации. Големина Ѕид Полнач : . 45мм х 20мм х 84мм. влез идеален за патување; однесете го со вас во канцеларија, забава, одмор, на пат или на кое било друго место за да ги наполните Вашите Паметни Телефони. Овој андроид телефон брз полнач е целосно компатибилен Со samsung и микро USB компатибилни уреди за полнење и синхронизација стабилно и брзо со леснотија.

Повеќе детали

Избор на купувачи