Алпска Корпорација Комплет Жардиниери Со Избрана Големина со Дренажни Дупки, Попрскана Сива Боја
Неодамнешно

Алпска Корпорација Комплет Жардиниери Со Избрана Големина со Дренажни Дупки, Попрскана Сива Боја

DEN 2.67

Достапно на барање

Подобрете го вашиот внатрешен или надворешен простор за живеење со Комплетот Алпска Корпорација од 3 Попрскани Класични Жардиниери. Функционални и привлечни, овие украсни жардиниери со разновидна големина обезбедуваат стилски начин да ги засадите вашите омилени цвеќиња и зеленило во затворени простории или на отворено. Нивниот класичен дизајн на вазна со елегантна попрскана темно сива завршница ќе го надополни секој декор во вашите влезови, дворови, дневни соби, тремови, градини, цветници и многу повеќе. Одликувајќи се со интегрирани дренажни дупки со отстранливи приклучоци, можете погодно да садите директно во жардиниерите и да се осигурате дека вашите растенија се обезбедени со соодветна дренажа по наводнување. Изградени од издржливи материјали, овие жардиниери со камен изглед нудат долгогодишна квалитетна употреба. Малиот жардиниер има димензии 14 "х 14" х 12", средниот жардиниер е 16 "х 16" х 13", а големиот жардиниер е 17 "х 17" х 15 " за совршено вклопување внатре или надвор од вашиот дом. Подобрете ја природната убавина на вашите растенија со Жардиниерите На Алпската Корпорација. Овој сет од три координативни жардиниери има класичен дизајн во попрскана сива завршница за декоративен начин за прикажување на вашите растенија и цвеќиња. Интегрираните дупки на дното ви овозможуваат да садите директно во жардиниерите додека овозможувате соодветна дренажа по наводнување. Овие разноврсни жардиниери можат да бидат поставени во затворени простории во вашиот влез, дневна соба, семејна соба или фоаје, како и на отворено на вашиот двор, трем или во вашата градина. Користете одделно на различни локации или заедно за да креирате координиран градинарски дисплеј. Издржливиот полистонски материјал е отпорен на временски услови и отпорен на ' рѓа за долготрајна употреба. Големиот жардиниер има димензии 17 "L x 17" W x 15 "H, средниот жардиниер има димензии 16"l x 16"W x 13"H, а малиот жардиниер има димензии 14"l x 14"W x 12"H за да се вклопи во речиси секоја внатрешна или надворешна област, а тие исто така вклучуваат едногодишна гаранција на производителот од датумот на купување. Алпската Корпорација е еден Од водечките американски дизајнери, увозници и дистрибутери на производи за домашен и градинарски декор со супериорен квалитет. Наградуваниот тим за дизајн во куќата на алпин континуирано развива нови и иновативни "изјави парчиња" за вашиот дом и градина. На вашите надворешни простори за живеење ќе му позавиди соседството со нашиот широк асортиман на свежи, модерни и современи производи, од прекрасно изработени соларни градинарски колци со патентирано движење и технологија за осветлување со оптички влакна до прекрасни фонтани и прекрасни бањи и колибри за птици.

Повеќе детали

Избор на купувачи