Effефери, возрасни мажи, влага за влага половина перничиња од средната четвртина, големини 10-13
Неодамнешно

Effефери, возрасни мажи, влага за влага половина перничиња од средната четвртина, големини 10-13

DEN 2.67

Достапно на барање

Cодифери чорапи за мажи Cool Max Sport Half Pember Midter Charter Cods 4 Пакет има кул технологија за максимална влага, удобност од перница, поддршка на лакот, врвна вентилација и ребрести врвни. Ги одржува нозете ладни, суви и удобни за активно и секојдневно носење. Совршен за спорт, салата, работа, на отворено, униформи, секојдневно носење и секојдневно. Технологијата Cool Max ја фаќа влагата за да ги задржи нозете ладни, суви и свежи. Половина перница за оптимална удобност и поддршка додека е активна. Четвртиот врв останува на глуждот и интегрираната поддршка на лакот го намалува заморот на нозете. Меша за дишење обезбедува ладен проток на воздух за да ги задржи нозете вентилирани. 40% памук, 40% полиестер Cool Max, 17% најлон, 3% спандекс.

Повеќе детали

Избор на купувачи