oneOone Органски Памук Voile Ткаенина Капка Дожд И Облаци Природа Печатење Шиење Ткаенина Bty Широк
Неодамнешно

oneOone Органски Памук Voile Ткаенина Капка Дожд И Облаци Природа Печатење Шиење Ткаенина Bty Широк

DEN 1.67

Достапно на барање

* Материјал : 100% Органски Памучен Воил* Сертифициран органски памук според Глобалните Стандарди За Органски Текстил (ГОТС) * Тежина На Ткаенина : Многу Лесна* Ширина : 42 инчи широк (106 см) * ГСМ : 80 Гсм Предиво Брои : 92*80 Тип На Плетење - Обичен Ткаат* Карактеристика : Лесен, полу-проегирен* Употреба : Широко Користен во панталони, јакни, здолништа, кошули, па дури И Третмани Со Прозорци За Тапацир Лизгачки Капаци шамии за перници И Навлаки За Јоргани Итн* нега На Перење : Машинско Перење/Сушење На Паѓање - Отстранете Веднаш* за брендот : oneoone Е едношалтер ЗА СИТЕ ЉУБИТЕЛИ на ТКАЕНИНИ КОИ БАРААТ Различни Материјали Од Ткаенина Што Ги Користиме Gots (Глобален Стандард За Органски Текстил) Сертифицирано Мастило 100% памук. Органскиот Памук се одгледува без токсични хемикалии или гмо користејќи биолошки базирани и одржливи методи на одгледување (како што е ротација на културите), наместо со високо синтетички и деструктивни ѓубрива, хербициди, инсектициди. Органското одгледување памук користи до 60% помалку вода од конвенционалните земјоделски методи. Кога започнувате со органски памук, завршувате со многу поквалитетен производ со поголема издржливост. "Продадени во 1 Двор (40"" или 100 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.". Печатење : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. Нега На Перење : Машинско Перење/Сушење На Сушење-Отстранете Го Веднаш.

Повеќе детали

Избор на купувачи