Трговска марка ликовна уметност „маче балерина маргаритка зјапајќи персиска мачка“ платно уметност од Луси П. Мектиер
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „маче балерина маргаритка зјапајќи персиска мачка“ платно уметност од Луси П. Мектиер

DEN 1.00

Достапно на барање

Уметник : Луси P. Mctiersubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бела мачка со сина маргаритка околу неа. Истакнати бои : белата, светло сина, сина, сива, розова посветеност на семејството Мектиер на уметноста, заедно со нивните спортски интереси, предизвикаа од нивното значење во фаќањето на спортската историја преку спектакуларна уметност. Луси и Дејвид Мектиер го започнаа своето патување во уметничкиот свет во 1979 година, со тоа што Луси како портретист и Давид ги користеше своите таленти како агент и амбасадор. Луси има насликано над петстотини нарачани портрети од нафтени слики од мајка и бебе на претседателот Реган на неговиот арапски пастув, сега во колекцијата на библиотеката Реган во долината Сими, Калифорнија. Луси е побарана за нејзините портрети способности и слики за социјални коментари, додека Jејс, нивниот син, е познат по своето моќно прикажување на човечката фигура заробена во експлозивна боја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Посветеноста на семејството МекТиер на уметноста, заедно со нивните спортски интереси, предизвика нивно значење во фаќање на спортска историја преку спектакуларна уметност. Луси и Дејвид Мектиер го започнаа своето патување во уметничкиот свет во 1979 година, со тоа што Луси како портретист и Давид ги користеше своите таленти како агент и амбасадор. Луси има насликано над петстотини нарачани портрети од нафтени слики од мајка и бебе на претседателот Реган на неговиот арапски пастув, сега во колекцијата на библиотеката Реган во долината Сими, Калифорнија. Луси е побарана за нејзините портрети способности и слики за социјални коментари, додека Jејс, нивниот син, е познат по своето моќно прикажување на човечката фигура заробена во експлозивна боја. - Бела мачка со сина маргаритка околу неа.

Повеќе детали

Избор на купувачи