Домашни основи за ренесансска колекција мала 1. стаклена тегла, чиста
Неодамнешно

Домашни основи за ренесансска колекција мала 1. стаклена тегла, чиста

DEN 264.80

Достапно на барање

Чисто практично со допир на достоинствена раскош, стаклена тегла за ренесанса е совршена за прикажување на декоративни предмети или одржување на вашите остатоци од оставата, чајната кујна. Од капакот до основата, теглата е јасна во боја, совршена ако сакате да знаете колку имате на рака без да го отстраните врвот. А дебелите странични wallsидови носат сила и издржливост на оваа елегантна тегла. Капакот се вклопува во садот што ги задржува елементите да не влегуваат, додека широката уста прави ласкање и полнење сè од брашно, шеќер и житни култури. Колекција за ренесанса на HB мала стаклена тегла 1,2 lt, чиста елегантна складирање на countertop и оставата, чајната кујна : одлично за организирање на оставата, чајната кујна, користете го за чување брашно, шеќер, зрна кафе. Или оставете го на екранот на вашиот countertop. Без разлика каде го чувате, чистото стакло прави е да го пронајдете она што ви треба. Широка уста за неред и едноставно лажичка : Големото отворање на устата ви овозможува удобно да го искористите и да го надополнувате она што ви треба без да истурите ништо. Јасна основа за лесна видливост : Основата за гледање ви овозможува да ја видите содржината што дејствува како потсетник за повторно полнење кога вашиот фонд на најважните работи е на ниско ниво. Дизајнирано да сака и последно : Направено од тешка должност, транспарентно стакло Теглите имаат дебели wallsидови и јасна боја за да може полесно да се знае кога е време да се складира. Димензии : 4,5 "x 4,5" x 6.08 ", тежи 1,45 lb. Лесна рачка на копчето за грабнување : Со лесното рачка за грабнување, земањето на капакот е лесно и едноставно . лесно се чисти : едноставно избришете го со влажна крпа и темелно се исуши за да остане неговата беспрекорна состојба.

Повеќе детали

Избор на купувачи