Bridgestone Exedra Ma 130 70R 63W гума
Неодамнешно

Bridgestone Exedra Ma 130 70R 63W гума

DEN 4078.08

Достапно на барање

Гумите на Bridgestone Exedra Max имаат намена изградени гумени соединенија и обрасци на шара за подобрување на евакуацијата на водата за крстосувачи и велосипеди за турнеи. Специфичното гума соединение за апликации со крстарење обезбедува долга километража. Единствената широка форма на профилот на гуми поддржува возење од типот на турнеи додека го намалува заморот. Гумените соединенија и обрасците на шара ја подобруваат евакуацијата на водата и сувата и влажната зафат. Без цевка.

Повеќе детали

Избор на купувачи