Современи моменти од Гербер бебе момче без ракави, пакет, големини 0 3м-24м
Неодамнешно

Современи моменти од Гербер бебе момче без ракави, пакет, големини 0 3м-24м

DEN 319.36

Достапно на барање

Современите моменти од Гербер носи обична софистицираност во гардеробата на вашето малечко со овој 2-пакет на каросерии. Овие без ракави (R) се дизајнирани за полесни промени и се направени во супер-мека плетена ткаенина за целодневна удобност и лесна нега. Независно сертифициран со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, така што не треба да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Материјал : 58% памук/38% полиестер/4% спандекс. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Комплетот вклучува : 2 каросерии. ФИТ : Опуштено. Деколте : Хенли врат со копчиња од дрво. Затворање : Повлечете со високо-позиционирани прилепувања на дното за лесни промени. Ракави : без ракави. Ockебови : Ништо. Карактеристики : плетена плетена ткаенина за целодневна удобност. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #08.HIN.60591 HOHENSTEIN HTTI. Бебе момче без ракави, 2 пакувања од модерни моменти од Гербер.

Повеќе детали

Избор на купувачи