Трговска марка ликовна уметност „Пат 66“ платно уметност од Фенер Прес
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Пат 66“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 704.00

Достапно на барање

Уметник : Lantern Press Subject : Map Style : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно Арттис подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има знак за рутата во средина на тревно поле. Giclee (Jee-Clay) е напредно печатење на печатење Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Пат 66“ платно уметност.

Повеќе детали

Избор на купувачи