Стерлинг сребрен CTTW дијамантски кластер обетка
Неодамнешно

Стерлинг сребрен CTTW дијамантски кластер обетка

DEN 6041.60

Достапно на барање

Додадете нешто дополнително за да го завршите изгледот со овие обетки на кластерот за дијаманти. Тие се направени од Стерлинг Сребрена со полирана завршница за дополнителна привлечност и имаат комбинирана тежина на дијаманти од 1/6 КТ. Temенскиот накит има дијамант во центарот со кластер на помали дијаманти поставени околу него во цветна форма со зашилени краеви, создавајќи брилијантна искра и сјај од кој било агол. Тие исто така имаат притисок што ви овозможува цврсто да ги обезбедите во увото без да се спуштате. Тие се погодни и за формално и за секојдневно носење. Стерлинг сребро 1/6 CTTW Дијамант Кластер Обетка : Вкупна тежина : 1/6 ct. Стерлинг сребро. Се одликува со дијамант поставен на Prong со кластер на помали дијаманти поставени околу него. Цветна форма со зашилени краеви. Произведува искра и сјај од кој било агол. Притисокот за поддршка. Стерлинг сребрени дијаманти обетки за формална облека или секојдневно носење.

Повеќе детали

Избор на купувачи