Трговска марка ликовна уметност „Сина starвезда риба“ платно уметност од LightboxJournal
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Сина starвезда риба“ платно уметност од LightboxJournal

DEN 696.00

Достапно на барање

Уметник : Lightboxjournals Ubject : Animals Tyle : Наутички прооден вид : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портокалова морска starвезда во центарот на декоративна сина рамка.Гикули (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на производство на печатење за создавање Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Lightboxjournal „Сина везда риба“ платно уметност.

Повеќе детали

Избор на купувачи