1- Карат Т.В. Прстен за ангажман со црно -бел дијамант 14kt бело злато
Неодамнешно

1- Карат Т.В. Прстен за ангажман со црно -бел дијамант 14kt бело злато

DEN 13535.84

Достапно на барање

Направете ја вашата свадба совршена со овој зачудувачки прстен за ангажман на црно -бел дијамант во Миабела. Изработено во бујно бело злато, се одликува со перниче, црна дијамант поставена со перничиња во центарот засилен со шест дијаманти поставени од кругови, поставени од г. Полиран на брилијантен сјај, овој црно -бел прстен за ангажман на дијаманти прави храбар и совршен избор за вашата сакана. Изработено во 14 KT бело злато. 1-1/3 КТ. Т.В. Дијамант. Дијамантска боја : црна, G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Прстен за ангажман. Ширина на опсегот : 1,4 мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Повеќе детали

Избор на купувачи