Беркли Трилена плетенка професионална оценка
Неодамнешно

Беркли Трилена плетенка професионална оценка

DEN 255.84

Достапно на барање

Тестирано и одобрено од персоналот на Беркли Про, Newу Трилен Брејт е првата плетенка достојна за името Трилена. Најсилната плетенка на Беркли досега, Трилен Брејт има влакна на динеем во специјална конструкција на радијална плетенка. Оваа конструкција има оптимален спој на броењето на изборот и осум превозници за создавање ткаат што е ултра-круг, мазен и силен. Специјална технологија за обложување ја држи својата боја подолго и резултатите (со градежништвото) во помазна, квитерска површина што се лизга низ водичите и леаните подалеку. Беркли Трилена плетенка професионална оценка : 8-носач. Преполн со високи. Конструкција на радијална плетенка на Dyneema. Ултра круг, мазен и силен. Коментари за тестирање на терен на терен : „Ултра силен“, „подолг кастинг“, „подобро ракување“ и „исклучително тивко“. Неверојатна сила, најсилната Беркли плетенка досега. Извонредна издржливост, цврстина и сигурност во најгрубите услови на риболов. Оптимизиран за ролни со мамки, достапен во 20 lb, 80 lb тест (6 до 15 lb моно дијаметар). Тесно. Изградбата на тркалезна радијална плетенка се спротивставува на „Dig-in“ на ролни со мамки.

Повеќе детали

Избор на купувачи