Трговска марка ликовна уметност „Утринска едрилица II“ платно уметност од iaулија Пуринтон
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Утринска едрилица II“ платно уметност од iaулија Пуринтон

DEN 1530.08

Достапно на барање

Уметник : iaулија Пуринтонсобјект : Пејзаж Апестил : Наутички прооден вид : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има три мали, бели едриличари на светло сино океан под облачно, бледо сино небо. Добра уметник и муралист Julулија Пуринтон го дели своето време помеѓу нежниот пејзаж на Северен брег Бостон и мало рурално село во Вермонт. Двете места обезбедуваат многу материјал за нејзините евокативни слики во пејзажот. Таа го опишува своето студио во Масачусетс како "кучиња одгледувачница, саксија барака, кал и светилиште. Хомер и сликарите на училиштата на реката Брандивин. Многу слоеви на глазура создаваат атмосферски расположенија на нејзините пејзажи. Нејзината работа се наоѓа во галерии на источниот брег. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Три мали, бели едриличари на светло сино океан под облачно, бледо сино небо.

Повеќе детали

Избор на купувачи