Елегантен коси двоен опсег 0. Карати Аметист Стерлинг Сребрен прстен во големини до стил SR9694
Неодамнешно

Елегантен коси двоен опсег 0. Карати Аметист Стерлинг Сребрен прстен во големини до стил SR9694

DEN 303.84

Достапно на барање

Централен камен : оригинален аметист, тркалезна форма, дијаметар од 6 мм, 0,75 карати, кралска виолетова нијанса со брилијантна искра. Странични камења : 15 парчиња супер пенливи машина исечени бела кубна цирконија. Прстен : 4,20 грама, чисто стерлинг сребро со печат од 0,925, прстен има исклучителен дизајн, занаетчиство и завршување на родиумот. 100% вклучува кутија за подароци за потпис, стил SR9694 елегантен коси двоен опсег 0,75 карати аметист Стерлинг сребрен прстен во големини од 5 до 9 стил SR9694.

Повеќе детали

Избор на купувачи