Трговска марка ликовна уметност „Firewalker“ платно уметност од Jојосарт
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Firewalker“ платно уметност од Jојосарт

DEN 1.33

Достапно на барање

Уметник : jojoesartsubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Type : Gallery-завиткано платно Арттис Подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има елени за оган во центарот на темна сцена. Jonas Jodicke е роден во јуни 1994 година во Берлин, Германија. Тој е едно од шесте браќа и сестри и се нашол како создава и замислува фантастични светови уште од моментот кога може да се сети. Во 2010 година, тој започна да поставува некои од своите уметнички дела на Интернет и почна да расте се повеќе и повеќе фанбаза. Она што започна како хоби сега стана негова професија. Неговите дела се ценети и купени низ целиот свет и се прикажани на безброј добро познати блогови, веб -страници, списанија и на корици на книги. Јојоесарт „Firewalker“ Canvas Art.

Повеќе детали

Избор на купувачи