Карат Т.В. Дијамант Сплит Шанк Класик 10kt прстен за ангажман на бело злато
Неодамнешно

Карат Т.В. Дијамант Сплит Шанк Класик 10kt прстен за ангажман на бело злато

DEN 1.67

Достапно на барање

Необичен и нежен, овој прстен за ангажман на дијаманти одговара на нејзиниот женски стил. Создаден во ладно бело злато, овој прстен прикажува камен со дијамантски центар со принцеза. Полирани и дијамантски панделки со дијаманти го прекриваат центарот на каменот, создавајќи го шармантниот сплит на прстенот. Колку и да е прекрасна, овој прстен плени со дијаманти и полиран сјај. Империјал 1/4 Карат Т.В. Дијамант Сплит Шанк Класик 10kt прстен за ангажман на бело злато : Дијамант Тежина : 1/4 ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted во 10kt White Goldavailable во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

Повеќе детали

Избор на купувачи