Мајкл Мулан „Геометриски празник ирваси Јас светла“ платно уметност
Неодамнешно

Мајкл Мулан „Геометриски празник ирваси Јас светла“ платно уметност

DEN 3.33

Достапно на барање

Уметник : Мајкл Мулансјубјект : Сезонал Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на ирваси во поле. Истакнати бои : бела, црвена, розова, жолта, задечка, зелена, светло сина, сина Мајкл Мулан е илустратор, дизајнер и рачни букви. Неговата работа се појави во едиторијалите и рекламните кампањи, како и лиценцирани производи за пазарот за домашни украси. Илустрациите на Мајкл се инспирирани од народната уметност, илустрација од 1960 -тите и поп -уметноста. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Мајкл Мулан 'Геометриски празник ирваси I Bright' Canvas Art.

Повеќе детали

Избор на купувачи