Dhurrie Deborah Chevron zigzag волна област, сив слонова коска, 8 '8' квадратни
Неодамнешно

Dhurrie Deborah Chevron zigzag волна област, сив слонова коска, 8 '8' квадратни

DEN 1.00

Достапно на барање

Колекција на килими Dhurries. Современи рамни килими на ткаење. Колекцијата „Дарири“ со современи рамни килими на ткаење е направена со употреба на 100% чиста волна и верна послушност кон традициите на локалните занаетчии на Индија. Оригиналната текстура и мека боја на антички дух, толку ценети од колекционерите, е вешто рекреирана во овие возвишени теписи. Изградба на рамни ткаени и класични геометриски мотиви, со нивните природни, органски нијанси во шема и тон, се подеднакво дома во обични, современи и традиционални поставки. Боја : сива/слонова коска. Големина : 8 'x 8' квадрат. Рачно ткаено рамно ткаење во Индија. Висина на купот : 0,25 во . Без поддршка, подлога за килим (продадено одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. 100% волна куп. Стилски додаток за секоја просторија. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Новите килими волна се пролеваат како природна последица од тоа како се прават; Вакуум Нов килим од волна 1-2 пати неделно за првите неколку недели со употреба на правосмукалка за вакуум со низок притисок без шипки за тепачки; Вакуум во правец на купот, а не против него; Не повлекувајте лабави краеви или залутани јамки, клипнете ги со ножици за да ги отстраните. Вакуум (по можност еден без ритам) редовно и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе бои и големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Повеќе детали

Избор на купувачи