Трговска марка ликовна уметност „Борба против конч“ платно уметност од Wон В. Голден
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Борба против конч“ платно уметност од Wон В. Голден

DEN 768.00

Достапно на барање

Уметник : Wон В. Голденссубјект : Сè уште начин на живот : Модерен производ Тип на модерни производи : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има конус школка на виолетова позадина. Роден во 1967 година, Johnон Голден е син на мајка на акварел и татко на раскажувач на народни пејачи. Тој сакаше да се повлече уште од рана возраст и од таа причина, неговата училишна работа честопати страдаше. Кога Johnон имал 10 години, неговата мајка отворила галерија за да ги покаже и продаде акварелите. Johnон поминал половина од попладневните часови во задната соба на галеријата, градејќи ги зградите на модели од таблата со отпадоци, а другата половина скитајќи го историскиот град околу галеријата. Многу историски, но разоткриени згради неодамна беа срушени, така што областа беше полна со материјали за отпадоци, пронајдени мошти и текстури, а Johnон разви loveубов кон ненамерниот дизајн што постои во урбаните средини. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Wон В. Голден „Борба против конч“ платно уметност.

Повеќе детали

Избор на купувачи