Coors Light Lager пиво, пакет, лименки на FL Oz, 4,2% ABV
Неодамнешно

Coors Light Lager пиво, пакет, лименки на FL Oz, 4,2% ABV

DEN 207.84

Достапно на барање

Јасни, чисти и освежувачки, Coors Light е пиво во американски стил, светло лагер. Ова светло пиво има 4,2% ABV, 102 калории и 5 грама јаглехидрати на сервирање од 12 унца. Полн со карпести планински освежување, ова светло-калорично пиво обезбедува светло тело со чисти белешки од слад и мала горчина. Споделете го овој 36 пакет од 12 лименки за пиво со течности со пријателите и семејството во текот на целата година кога имате потреба од освежувачки пијалоци. Не само што е светло златно пиво на Coors направено со чиста вода, квасец од лагер, слад од јачмен со два реда и четири сорти на хоп, туку е ладно лагерно, ладно филтрирано и ладно спакувано за да испорача незаборавно искуство за пиење пиво. Coors Light American Lager се гордее со своите процеси и состојки што го прават најмногу освежувачко пиво во светот. Getе добиете триесет и шест 12 флуидни унци пиво лименки со светло пиво, американско пиво со светло лагер. Уживајте во ова јасно, чисто и освежувачко американско пиво Лагер со 4,2% ABV. Ова светло лагерно пиво обезбедува светло тело, солени белешки и мала горчина. Овие лесни лименки за пиво содржат 102 калории и 5 грама јаглехидрати на 12 унца со течности. Соберете пиво од 36 пакувања за да однесете на задната врата, скара, патување за кампување или кој било собир со пријателите. Прави одлично забавно пиво и е совршено да уживате во текот на празниците или додека гледате спорт. Сингл може да го олесни да се донесат освежувачки пијалоци каде и да ви требаат.

Повеќе детали

Избор на купувачи