Арден селекции Руби Клариса внатре. Перница на отворено столче
Неодамнешно

Арден селекции Руби Клариса внатре. Перница на отворено столче

DEN 2279.84

Достапно на барање

Перница на стол за селекции на Arden селекција е едноставен начин да додадете персонализиран допир на стил на кој било простор за живеење на отворено. Оваа перница на стол мери 20 "w x 44 " l x 3,5 "t и има 4 комплети врски, што го прави разноврсна опција за разновидни столчиња за јадење и редење столици. Достапно во широк спектар на бои и обрасци, Можете да ги купите сите перничиња за појавување или мешање и да одговараат на координативните бои за изглед што е уникатно за вас! Трајната, полиестерска ткаенина отпорна на временски услови обезбедува живописни бои во текот на сезоната и нуди лесно чистење со само сапун и вода. Внатре во оваа надворешна перница е перница patented 100% Ever Luxe polyester fiber fill to help it retain shape and provide long-lasting comfort during outdoor use. Fibers within are oriented in a vertical position, which provides structure and spring in replacement patio cushions. This outdoor cushion is UV treated and is intended За употреба на вашиот двор или палуба, сепак препорачуваме да го донесеме во затворено кога врне дожд или кога не се користи за да се зачува својот животен век и да се одржи убаво. Доказ за набавка е потребен за да се добие покриеност според оваа ограничена гаранција и не е обезбедено гаранција за покривање без доказ за набавка. Може да бидеме контактирани на Custort Service@. Одговара на повеќето стандардни столчиња за јадење на отворено. 1-годишна ограничена гаранција за производство на дефекти. Вкупни димензии : 44 во L x 20 во W x 3.5 во H. Еластична полиестерска надворешна ткаенина е третирана со засилена УВ заштита за да се спротивстави на бледнее за 1+ години. Исполнет со 100% супериорен еверлукс полиестер што му помага на перницата да ја задржи формата со текот на времето. Дизајнирано во Мичиген.

Повеќе детали

Избор на купувачи