Трговска марка ликовна уметност „зрелост на сезоната на есен“ платно уметност од iaулија Хеке
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „зрелост на сезоната на есен“ платно уметност од iaулија Хеке

DEN 0.33

Достапно на барање

Уметник : iaулија Hack Esubject : Abstract Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарен цветен состав што ја пополнува рамката. Истакнати бои : Виолетова, сива, зелена, тен, сина боја што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти . За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарен цветен состав што ја исполнува рамката.

Повеќе детали

Избор на купувачи