Патони Крој Чорапи Предиво - Мерач-1. Оз-Црвено-За Капчиња, Плетење И Изработка
Неодамнешно

Патони Крој Чорапи Предиво - Мерач-1. Оз-Црвено-За Капчиња, Плетење И Изработка

DEN 558.88

Достапно на барање

Создадете ленти за самостојно моделирање и жакарди со ова фино предиво од мешавина од волна. Нашите Патони крој чорапи предивото ја врши целата работа без разлика дали плетете или хеклате. Сезоната на џемпери и волнена облека повторно се враќа, и знаете што бара тоа — топли, удобни, пријатни чорапи за џемпери за да ги одржите нозете здрави во студените сезони и да се чувствуваат завиткани во луксуз во секој мек, густ пар. Без разлика дали изработувате нови пара волнени чорапи за себе или ги давате како подароци и порибување на вашите пријатели, семејство или деца, треба да знаете дека предивото за чорапи што го користите е удобно и квалитетно-плус, малку боја секогаш ги одржува работите интересни.Ако барате предиво за мешавина од волна и најлон во живописни бои што ќе ги користите во вашите проекти за плетење чорапи, Предивото Патонс крој е совршен избор за вас. Како супер фино предиво со повеќе од 10 опции за вградени обрасци, ова Предиво Од чорапи Патонс крој ви го дава најдоброто и во удобноста и во изгледот. Покрај тоа, ова предиво нуди дополнителна издржливост и може да се користи и за создавање фина облека и парчиња домашен декор.Изберете ја вашата омилена шема и оставете го предивото да ги направи деталите за вас додека плетете и капчиња чорапи, ракавици и фина облека! Крајниот резултат е прекрасен пар чорапи со дезен.Зема две топчиња за да направи пар чорапи. ПАТОНИ - Крој Чорапи Предиво. Комбинацијата од волна и најлон овозможува перење и издржливост, а содржината на волна ја отстранува влагата од кожата. Категорија на тежина : 1, 75% Волна За Перење/25% Најлон, 166ид/152м. Предложени игли за плетење : 3/3, 25 мм, кука за капчиња : Д3/3,25. Грижа : машинско перење, сушење, не белење,не пеглање, не сушење. Увезени.- ШКУ : НМГ97949.

Повеќе детали

Избор на купувачи