Гарден државен сијалица од сијалички комплет со стари цинк метални пластери, 2 п.п.
Неодамнешно

Гарден државен сијалица од сијалички комплет со стари цинк метални пластери, 2 п.п.

DEN 1.67

Достапно на барање

Гарден држава сијаличка со сијалички, градинарски комплети го олеснуваат одгледувањето на омилените билки во затворено или на отворено со нашите стилски метални жардинери. Семето вклучено во комплетот е 100% не-ГМО и добиени од нашите фарми и лозари во САД. Атрактивен додаток на кој било дом или кујна, овој комплет за градинарски билка содржи сè што ви треба за да ги одгледувате босилек и цилантро право во вашата кујна. Вклучува 2 постари жардинери во стил на цинк метал, 2 садење пакувања со почва, упатства и 2 пакувања со семе од босилек и цилантро во торбички без семе за да се обезбеди соодветно ртење. Зона на цврстина : 1 до 10. Барања за светлина : Целосно сонце. Вклучува 2 постари жардинери во стил на цинк метал, 2 пакувања со мешавина од саксија, упатства и 2 органски, не-ГМО босилек и пакувања на семе од цилантро. Во затворен простор или на отворено : Дуото на рустикална метална билка ќе изгледа одлично на прозорци, кујнски бројач, или исто така поставено на отворено на сончева локација. Засадувачите на цинк велат свежи билки и имаат дренажни дупки на дното што ќе помогнат да се спречи наводнување. Расте најдобро засадени на локација што прима многу сончева светлина.

Повеќе детали

Избор на купувачи